Inžinerinių tinklų renovacija

Laisvas įtraukimas

Naudojamas susidėvėjusių slėginių ir savitakinių vamzdynų atnaujinimui, kai eksploatacinės sąlygos leidžia ženkliai sumažinti senojo vamzdžio skersmenį. 

Įvairiais traukimo įrengimais į senąjį vamzdį įtraukiami polietileniniai, polipropileniniai, stiklo pluošto vamzdžiai.

Priverstinis įtraukimas

Naudojamas susidėvėjusių slėginių ir savitakinių vamzdynų atnaujinimui, kai eksploatacinės sąlygos neleidžia sumažinti arba reikalauja padidinti senojo vamzdžio skersmenį. 

Statinio arba dinaminio vamzdžių laužymo įrenginiais yra sulaužomas senasis vamzdis, o vietoje jo įtraukiami nauji polietileniniai vamzdžiai, kurių skersmuo yra lygus arba didesnis už renonvuojamo vamzdžio diametrą.

CIPP – vamzdžių aptaisymas

Naudojamas suirusių savitakinių ir slėginių vamzdynų atnaujinimui, kai leidžiama tik minimaliai sumažinti senojo vamzdžio skersmenį, bet tuo pačiu būtina atstatyti mechaninį vamzdžio atsparumą. Šio metodo privalumai ypatingai pasireiškia vietovėse, kur absoliučiai nepageidaujami ar neįmanomi jokie žemės kasinėjimo darbai.

Nuo 2021 metų šią technologiją pritaikome ir šilumotiekio vamzdynų renovacijai. Po atnaujinimo vamzdynas tampa atsparus rūdijimo procesui, atlaiko >16 bar slėgį, bei lieka nepakitęs veikiant aukštoms temperatūroms.

CIPP – šulinių aptaisymas

Naudojamas  suirusių, nehermetiškų ir mechaniškai pažeistų gelžbetoninių ar mūrytų šulinių atnaujinimui. Šulinių renovacija CIPP metodu leidžia atstatyti mechaninį šulinio atsparumą, prailginti statinio tarnavimo laiką, panaikinti gruntinio vandens infiltraciją, bei nuotekų patekimą į gruntą.

Renovuojant šulinius CIPP metodu, dažniausiai nereikalingi žemės kasimo darbai, todėl technologija palengvina darbus urbanizuotose teritorijose ar vietose, kur kasimo darbai neįmanomi.

Šulinių vidinis padengimas

Naudojamas senų gelžbetoninių šulinių atnaujinimui siekiant prailginti jų ilgaamžiškumą ir užtikrinti hermetiškumą.

Specialiais aukšto slėgio įrenginiais vidinis šulinio paviršius išpurškiamas cementiniais arba epoksidinių dervų mišiniais.